26.11.2023 Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego 2023. Za tydzień rozpoczniemy Adwent a wraz z Nim nowy rok liturgiczny pod hasłem: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".

 

Dziś za odmówienie Litanii do Serca Pana Jezusa można uzyskać Odpust Zupełny, dlatego po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt Oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

Od przyszłej niedzieli Msze święte w niedzielę: 7.00 – Roraty i 11.00. Do Bożego Narodzenia nie będzie Mszy o godz. 9.00. Roraty również w sobotę o 17.00. Zapraszam serdecznie z lampionami na tę adwentową Eucharystię ku czci Matki Bożej, głównej Patronki Adwentu.

 

W przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

 

Przypomnę, ze w każdy poniedziałek za przyczyną naszego Patrona świętego Jana Chrzciciela, który wszystkim prostował drogi do Boga, modlimy się o nawrócenie tych, którzy w swoim życiu zagubili Wiarę. Święta Teresa mówiła, że wielu ludzi idzie prosto do piekła tylko dlatego, że nikt się nie modlił o ich nawrócenie. To jest najbardziej podstawowa forma miłości bliźniego - modlitwa. Często słowa nie skutkują i przynoszą odwrotny efekt. Nam katolikom nie wolno nikogo potępiać ani skreślać. Miłość bliźniego swego to przede wszystkim obowiązek modlitwy, zwłaszcza za tych, których znamy a może kochamy  a którzy są daleko od Boga i Kościoła. Nie wolno dopuścić, aby się potępili. Dlatego w każdy poniedziałek, po wieczornej Mszy św. na Różańcu przed Najświętszym Sakramentem  prosimy Pana Boga za tych, którzy są daleko od Niego - z naszej parafii, a może i z naszych rodzin. Wszystkich, którzy pragną modlić się  o nawrócenie duszy, której grozi potępienie, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Boże zawsze Miłosierny.

Pokornie proszę Cię, Panie, abyś ze względu na Twoją Dobroć i Miłosierdzie powstrzymał gromy Twego gniewu na nieszczęsnych grzeszników i udzielił im łaski nawrócenia i pokuty. Ty, Panie powiedziałeś, że "jak śmierć potężna jest miłość" (Pnp 8, 6), dlatego pokornie proszę:  Spojrzyj okiem niewypowiedzianej dobroci na tych braci i siostry, którzy odeszli od Ciebie, pociągnij ich ku Sobie i nie dopuść, by zatracili dusze.

Nie dopuść do tego, o najsłodszy Boże, ale okaż swą litość i wejrzyj na nędzę oraz potrzeby duchowe współczesnych ludzi, i odpuść grzesznikom winy, i wprowadź ich na drogi sprawiedliwości i pokoju, prowadzące do Twego Królestwa Życia i nieśmiertelności.

 O Panie, niechaj znowu powstaną ci, którzy prawdziwie umarli. Ty, który swoim potężnym głosem wyprowadziłeś z grobu śmierci Łazarza, zawołaj na nich mocnym i potężnym głosem i przywróć  życie ich duszom nieśmiertelnym. Spraw, by na Twoje słowo porzucili swoje grzechy i mogli wraz ze wszystkimi odkupionymi sławić bogactwa Twego Miłosierdzia.

 

Przez wstawiennictwo naszego świętego Patrona Jana Chrzciciela prosimy Cię  O Boże, wejrzyj miłosiernie na tych z naszej parafii a także i z rodzin naszych, co Cię słuchać i czcić nie chcą.  Niech łaska Twoja wejdzie do serca najzatwardzialszych grzeszników! Daj im, Panie, by się nawrócili, szczerze pokutowali za grzechy i spełniali wolę Twoją.  Nie pozwól by się w piekle potępili.

 

Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo