27.02.2022 - VIII niedziela zwykła

Odezwa Księdza Arcybiskupa Metropolity w sprawie wojny na Ukrainie -  zbieramy ofiary na poszkodowanych i uchodźców w wyniku wojny.

Dziś zbieramy ofiary  na Białostockie Seminarium. Witamy w naszej parafii Księdza Prokuratora a zarazem Prefekta Białostockiego Seminarium, Bóg zapłać za ofiarność.

Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się (przełożone)  spotkanie rodziców i dzieci do I Komunii. Zapraszam.

Dziś rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który potrwa do 5 marca.

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post - Święty Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje Post Ścisły. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w środę i sobotę po Mszy wieczornej a w niedziele po Mszy o 9.00. Gorąco zapraszam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych, zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowującą się do I Komunii i Bierzmowania.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 8i9 kwietnia.

CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie 1 % podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS znajduje się na stronie internetowej Caritas, a także na ulotkach i plakacie.

Ks. Arcybiskup prosi nas o gorącą modlitwę o pokój na Ukrainie i na naszej granicy, odpowiedzmy gorliwie na ten apel. Ta modlitwa będzie obecna na każdej Mszy św. w dni powszednie w naszym kościele.

Jutro, czyli w poniedziałek 28 II odbędą się w naszej parafii Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 - serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólną modlitwę w obronie Wiary i Polskości!

w tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca, przypominam o Spowiedzi pierwszopiątkowej zwłaszcza dzieciom pierwszokomunijnym.

W piątek 4 marca przypada Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

Ołtarzyk z figurą Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej proszę o odniesienie do kościoła.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo