27.03.2022 IV niedziela Wielkiego Postu

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 8 i 9 kwietnia. Msze św. z nauką rekolekcyjną i okazją do wielkanocnej Spowiedzi będą o godzinach 9.00 i 17.00. Przyjadą księża z okolicznych parafii by służyć w konfesjonałach, już proszę zarezerwować sobie czas na tą kulminację Wielkiego Postu, jaką będą Rekolekcje.

Droga Krzyżowa ulicami Narewki odbędzie się w piątek 8 kwietnia, (to jest pierwszy dzień Rekolekcji) po Mszy wieczornej. - trasa jak w procesji Bożego Ciała. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału! Policja i Straż Graniczna już zostały powiadomione i będą troszczyć się o bezpieczeństwo, a nas - uczestników tej Drogi Krzyżowej w plenerze niech będzie jak najwięcej! Serdecznie zapraszam również Braci Prawosławnych, którzy też swój Wielki Post przeżywają.

Można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na organizację rekolekcji parafialnych. Z góry serdeczne Bóg zapłać darczyńcom.

Od 1 kwietnia a więc najbliższego piątku tradycyjnie Msze św. wieczorne będą o godzinie 18.00. Będzie to Pierwszy Piątek miesiąca.

Organizowana jest coroczna, już XXIII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.  Będzie miała miejsce 28 maja b.r., wyjazd autokarem z Białegostoku, zapisy w kancelarii parafialnej.

https://www.redemptor.pl/xxiii-pielgrzymka-mlodych-z-radiem-maryja-na-jasna-gore-zaproszenie/

Wraz z nastaniem wiosny pojawił się problem wyrzucania do kontenera przy cmentarzu śmieci budowlano-domowych. Worki po cemencie, kartony, styropiany itp. To jest nieuczciwe, ponieważ parafia ponosi za wywóz śmieci horrendalne koszta, w ciągu roku sięgające 15tys. zł. Każdorazowy taki przypadek będzie zgłaszany na policję.

Zebrane dary zostały odebrane i przekazane  do środowisk polskich na Ukrainie.
W planach mamy wysłanie kolejnego transportu, tym razem ze środkami higienicznymi i środkami czystości, przeznaczonymi dla Polskiego Domu Dziecka we Lwowie oraz środowisk polonijnych na Ukrainie. Aktualnie najbardziej potrzebne są proszki i płyny do prania i płukania w tym do prania ubranek dziecięcych, mydła, szampony i żele pod prysznic, w tym te przeznaczone dla dzieci oraz chusteczki nawilżane dla dzieci. Jak również środki higieniczne dla kobiet, pampersy,
Dary można przynosić do dzwonnicy.
Jednocześnie dziękujemy za dotychczasowy dar serca. Bóg zapłać.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo