27.08.2023 XXI niedziela zw.

Przeżywamy już 77 rocznicę zamordowania przez UB w więzieniu w Gdańsku niespełna 18-letniej Danuty Siedzikówny "Inki". Przypomnijmy, że urodziła się na terenie naszej parafii i tu została ochrzczona. Tak jak wszyscy Żołnierze Niezłomni nie zgadzała się z tym, że Jej Ojczyzna w 1945r. przeszła spod okupacji niemieckiej pod sowiecką. Za swoją odwagę i hart ducha, za patriotyczną służbę wolnej Polsce,  za to, że "zachowała się jak trzeba" została uwięziona, umęczona i bestialsko zamordowana przez komunistów. Również jutro - w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 13.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. rocznicowa. W imieniu Dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Browsk serdecznie zapraszamy. Chodzi tu o integrację środowisk patriotycznych, o pamięć o Ince ale przede wszystkim o Prawdę o Niej, o obronę Jej dobrego Imienia, które nieraz bywa oszczerczo bezczeszczone.

 

W piątek 1 września - 84 rocznica wybuchu II wojny światowej, napaści sąsiadów z zachodu i wschodu na naszą Ojczyznę. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w Jej intencji i do dawania świadectwa o swej Polskości i Patriotyzmie.

 

Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku szkolnego, o Boże błogosławieństwo naszym uczniom zostanie odprawiona w dniu rozpoczęcia nowego Roku szkolnego a więc w tym roku 4 września poniedziałek godzina 8.00. Już dziś zapraszam Rodziców, nauczycieli a przede wszystkim uczniów z terenu naszej parafii.

 

Choć w tym tygodniu kończymy sierpień miesiąc abstynencji to pamiętajmy, że przez cały rok jako ludzie wierzący jesteśmy wezwani aby dawać świadectwo trzeźwości, aby zadośćczynić Panu Bogu za tych, którzy ugrzęźli w nałogu alkoholowym i sobie z tym nie radzą, stali się niewolnikami, a przede wszystkim proszę o nieustanną modlitwę za tych, którzy mają problem z alkoholem a do tego się nie przyznają...

 

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca września. Zapraszam do Spowiedzi zwłaszcza uczniów przed nowym rokiem szkolnym a szczególnie dzieci pierwszokomunijne, z których niestety pamięta o tym obowiązku zaledwie mała grupka...ale jak wiadomo co te dzieci winne, jak ich rodzice nie przyprowadzą to one same przecież nie przyjdą i to ta właśnie ignorancja rodziców boli najbardziej :(

 

Zgłaszane są kradzieże dokonywane na naszym cmentarzu. M.in. ostatnio z pomnika Stulgis Józef i Janina został skradziony krzyż wykonany z brązu. Można się domyślać, że został pocięty i sprzedany na skupie metali kolorowych. Niestety są ludzie bez Boga w sercu zdolni do najgorszych podłości, aby tylko mieć za co wypić...Niech Bóg Miłosierny tym złodziejom-świętokradcom da opamiętanie.

 

W następną niedzielę 3 września taca przeznaczona na Kurię Białostocką.

Tydzień temu do puszki na powodzian ze Słowenii zebrano i przekazano Caritas 903 zł. Ofiarodawcom raz jeszcze składamy Bóg zapłać.

 

Kończą się wakacje. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę w narewkowskim kościele naszym drogim Gościom, którzy przybywają w piękny rejon Puszczy Białowieskiej z różnych stron Polski. Było nam bardzo miło Was gościć. Opowiadajcie w Swoich środowiskach o urokach tej Ziemi i zapraszamy ponownie! Niech Bóg błogosławi Wam i Waszym Rodzinom.

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo