27.11.2022 I niedziela Adwentu

Rozpoczynamy Adwent a wraz z Nim nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent to czas oczekiwania na Spotkanie z Panem Bogiem. Przygotowujemy się do tego Wydarzenia przez pokutę i dobre postanowienia, jakie na czas Adwentu należy powziąć.

Kulminacją Adwentu będzie w naszej parafii Adwentowy Dzień Spowiedzi - w sobotę 17 grudnia. Już dziś zapraszam; przygotujmy się na ten ważny dzień, aby nikt z nas ani z naszych bliskich nie usiadł w grzechu do Wigilii.

Msze św. w niedzielę: 7.00 – Roraty i 11.00. Do Bożego Narodzenia nie będzie Mszy o godz. 9.00. Roraty również w sobotę o 17.00. Zapraszamy serdecznie z lampionami.

Dzisiaj na Mszach odbywa się poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

Serdecznie dziękuję za zrobienie tradycyjnego, pięknego adwentowego wieńca i adwentowej dekoracji w prezbiterium dla Agnieszki Gieryng i Emilki Miedźwiedź. Dziękuję, że zawsze można na Was liczyć!

W zakrystii dostępne są Świece Caritas na stół wigilijny - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom : Duże 25zł, małe 15zł. Zakup takiej świecy Caritas potraktujmy jako adwentową jałmużnę na rzecz najbiedniejszych dzieci.

W następną niedzielę 4 grudnia taca będzie przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką. Składać też będziemy ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie.

W tym tygodniu Msza św. w poniedziałek o 7.00 rano, wtorek, środa, czwartek o 18.00. Zastępować mnie będzie ks. Krzysztof Proboszcz z Narwii,gdyby wypadł pogrzeb proszę do Niego tel.: 604 247 668

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – przypominam o Spowiedzi dzieciom 1 Komunijnym i wszystkim, którzy Pierwsze Piątki obchodzą. Wielka szkoda, że nakazane Pierwsze Piątki obchodzi zaledwie garstka dzieci pierwszokomunijnych. Ale to nie wina tych dzieci...

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo