28.01.2023 IV niedziela zw.

Dziś żegnamy żłóbek poprzez śpiew kolęd.

 

Żłóbek i dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele będziemy rozbierać w najbliższą sobotę 3 lutego o godz. 11.00 -  zapraszam do pomocy.

 

W piątek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte z obrzędem poświęcenia Gromnic o godz. 9.00 i 17.00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego taca tego dnia przeznaczona jest jako wsparcie na klasztory i zakony klauzurowe.   Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca - przypominam o Spowiedzi pierwszopiątkowej tym, którzy pierwsze piątki obchodzą, szczególnie dzieciom pierwszokomunijnym, zapraszam również tych, którzy w swoim życiu jeszcze pierwszych piątków nie obchodzili...

 

W sobotę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja i obrzęd błogosławienia od chorób gardła; zapraszam na godz. 17.00.

 

Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, gdzie znajdziemy też pomoc w wypełnieniu deklaracji podatkowej.

 

 

Zakończyła się Kolęda. Odwiedziłem 179 domów.  W 19  Kolęda z różnych przyczyn się nie odbyła.

Nasza parafia na tą chwilę liczy 460 osób.

W wielu rodzinach panuje bieda. Ta materialna, ale i moralna. Konkubinaty, rodziny rozbite, rodziny z problemem alkoholowym. Wiele rodzin, które nie chodzą do kościoła i z parafią nie są związane w żaden sposób. Najbardziej smucą sytuacje, gdy na Mszę św. w niedzielę nie chodzą rodzice i tak uczą swoje dzieci! Niepokoi obojętność religijna i przyzwolenie na grzech. Zdarzają się przypadki wypisywania dzieci z religii i usprawiedliwiania konkubinatów, nawet gdy nie ma żadnych przeszkód do zawarcia małżeństwa. 

Podtrzymują na duchu rodziny oddane Kościołowi i życzliwi ludzie, na których zawsze można liczyć. Parafianie, którzy co niedzielę są na Mszy św., którzy żyją wg Przykazań i tak wychowują dzieci, choć niestety takie rodziny to mniejszość...

Bóg zapłać za przyjęcie mnie na kolędę, za wspólną modlitwę, dzielenie się trudami życia rodzinnego. Dziękuję tym, którzy po księdza przyjeżdżali i odwozili, oprowadzali i doradzali. Dziękuję tym, którzy proboszcza karmili i częstowali, żeby nie kolędował głodny :)  Serdecznie dziękuję za ofiary składane na potrzeby utrzymania parafii oraz przyszłe inwestycje.

Raz jeszcze dziękuję Wam drodzy Parafianie za Waszą życzliwość, której doświadczyłem podczas tegorocznej Kolędy, za to, że w żadnym domu nikt mnie nie obraził i nie wygonił, a takie incydenty dziś zwłaszcza w miastach się zdarzają  coraz częściej. Wszystkich, którzy przyjęli mnie podczas kolędy polecam szczególnej Bożej opiece, a jeszcze bardziej tych, którzy nie przyjęli.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo