28.04.2024 V niedziela wielkanocna

Kończymy Dziś Tydzień Dobrego Pasterza i modlitw o powołania. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na Białostockie Seminarium Duchowne. W imieniu ks. rektora i kleryków dziękuję.

 

W piątek 3 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę 9.00 i 11.00. Nie ma postu. Zachęcam do wywieszenia flag, aby podkreślić, że teren, na którym mieszkamy TO JEST POLSKA  a my swojej Ojczyzny - Matki się nie wstydzimy!

Jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca.

 

Organizowana jest Pielgrzymka parafialna w dniach  27 - 31 sierpnia - ostatni tydzień wakacji. Program wyjazdu obejmuje: Czechy, Austria: zwiedzanie Wiednia, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki i Częstochowa. Ogłoszenie szczegółowe wisi na tablicy ogłoszeń przed drzwiami a jeszcze bardziej szczegółowe znaleźć można na parafialnej stronie internetowej. Koszt tej pielgrzymki to 1480zł  i 25 Euro.  Zapraszam serdecznie! Zostało już tylko 6 wolnych miejsc.

 

Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na prace parafialne: odnowienie elewacji budynku gospodarczego oraz pozłocenie monstrancji. Budynek gospodarczy został pokryty blachą w tamtym roku, ale ściany są w stanie słabym, należy je odnowić, uzupełnić szalówkę, pomalować i zabezpieczyć;  natomiast monstrancja ostatni raz była odnawiana ponad 25 lat temu i należy ją poddać procesowi złocenia.  Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję Tadziowi Słońskiemu za jego pracę przy remoncie budynku.

 

We środę rozpoczynamy miesiąc Maj - najpiękniejszy miesiąc roku poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy o 9.00. Zapraszam do licznego udziału. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej w miesiącu maju we wspólnotach wioskowych, sąsiedzkich, rodzinnych.

 

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.00 Adoracja i Procesja.

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo