28.05.2023 Zesłanie Ducha Świętego

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego a w przyszłą niedzielę Trójcy Najświętszej, która kończy czas Komunii Świętej Wielkanocnej. Oznacza to tyle, że zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego jeśli ktoś od Środy Popielcowej do niedzieli Trójcy Świętej nie przystąpił do Spowiedzi i Komunii to już przez to samo zaciąga na swoją duszę grzech śmiertelny.

 

We środę zakończymy miesiąc Maj i Nabożeństwa Majowe. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym, którzy w nich uczestniczyli, a zwłaszcza tym, którzy nie opuścili ani jednego Majowego, dając piękne Świadectwo Wiary. Żal i smutek wywołuje brak udziału dzieci do I Komunii i młodzieży do Bierzmowania, pomimo wielu próśb i zachęt. Były nieliczne wyjątki, co napełnia pociechą ale jak na 15 osób uczestniczy jedna to słaba to pociecha...

 

Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe, poświęcone czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litania codziennie po Mszy wieczornej a w niedzielę po 9.00.

 

We czwartek 1 czerwca a więc Dzień Dziecka. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji dzieci z naszej parafii.

 

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Zachęcam do udziału tych, którzy Pierwsze Piątki obchodzą i zapraszam tych, którzy jeszcze nigdy w życiu Pierwszych Piątków nie obchodzili.

 

Za tydzień w niedzielę 4 czerwca zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta o godz. 12.00, podczas której zostanie udzielona I Komunia Święta dzieciom z klas Drugich i Trzecich. Od tego roku 1 Komunia w naszej parafii będzie obywać się raz na 2 lata.

 

W przyszłym tygodniu, we czwartek 8 czerwca przypada doroczna Uroczystość Bożego Ciała. Będzie 1 Msza św. o godz. 10.00, po Niej wyruszy Procesja Bożego Ciała tradycyjną trasą. Policja i Straż Graniczna zostały już poinformowane i zapewnią Procesji bezpieczeństwo. Już dziś proszę o ubranie ołtarzyków tych, którzy tradycyjnie je ubierają co roku.

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo