29.01.2023 IV niedziela zw.

We czwartek 2 lutego przypada doroczne Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Boskiej Gromnicznej. Dzień życia konsekrowanego. Święcimy świece gromniczne. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Świece Gromnice do nabycia w zakrystii.

Żłóbek i dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele będziemy rozbierać jutro czyli w poniedziałek 30 stycznia o godz. 11.00 - już dziś zapraszam serdecznie do pomocy.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca lutego; Przypominam o Spowiedzi pierwszopiątkowej wszystkim, którzy pierwsze piątki obchodzą, a zwłaszcza dzieciom pierwszokomunijnym. W piątek również wspomnienie św. Błażeja z obrzędem błogosławieństwa od chorób gardła. Zapraszam do udziału we Mszy św. o 17.00.

Dziś po Mszy św. o 9.00 pożegnanie żłóbka poprzez śpiewanie kolęd.

W następną niedzielę święcimy chleb świętej Agaty.

 

Zakończyła się Kolęda. Odwiedziłem 184 Rodziny. U 61 rodzin Kolęda z różnych przyczyn się nie odbyła. Do niektórych nie dotarłem ponieważ nie mogłem odnaleźć i trafić.

Jeśli z różnych przyczyn  Kolęda się nie odbyła serdecznie zapraszam, by INDYWIDUALNIE umówić się na wizytę duszpasterską  w dogodnym terminie.

Nasza parafia na tą chwilę liczy 480 osób. Od ostatniej normalnej kolędy w roku 2020 parafia zmniejszyła się o 96 osób. 

W wielu rodzinach panuje bieda. Ta materialna, ale i moralna. Konkubinaty w parafii w liczbie 33, rodziny rozbite, rodziny z problemem alkoholowym. Wiele rodzin, które nie chodzą do kościoła i z parafią nie są związane w żaden sposób. To wszystko martwi i niepokoi, co będzie dalej...

Ale cieszy, że są rodziny wspaniałe - oddane Kościołowi i życzliwe, ludzie, na których można liczyć. Rodziny, które co niedzielę są na Mszy św., które żyją wg Przykazań i tak wychowują dzieci, choć jak wiadomo dzieci w naszej parafii jak na lekarstwo...

Ogromnie dziękuję za miłe przyjęcie podczas kolędy, za wspólną modlitwę, dzielenie się radościami i trudami życia rodzinnego. Dziękuję tym, którzy po księdza przyjeżdżali i odwozili, oprowadzali i doradzali. Dziękuję tym, którzy proboszcza karmili i częstowali, żeby nie kolędował głodny :)  Serdecznie dziękuję za ofiary składane na potrzeby utrzymania parafii oraz przyszłe inwestycje. Nazbierałem 14.200 zł.

To była tak naprawdę moja pierwsza kolęda w naszej parafii i jeszcze raz dziękuję Wam drodzy Parafianie za Waszą życzliwość, ponieważ w żadnym domu nikt mnie nie obraził i nie wygonił, a takie postawy dziś zwłaszcza w miastach się zdarzają.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo