29.05.2022 Wniebowstąpienie Pańskie

Dziś ostatnia niedziela miesiąca Maja. Dziękuję wszystkim, którzy gorliwie uczestniczyli w Nabożeństwach Majowych. Niestety, pomimo wielu zachęt i próśb nie uczestniczyły w nich ani dzieci do I Komunii ani młodzież do Bierzmowania  (poza 2 Wyjątkami) :(

Bezpośrednio po Mszy św. o 9.00 spotkanie dzieci do I Komunii św., która w naszej parafii w tym roku 12 czerwca o godz. 12.00.

Zbliża się Odpust Parafialny św. Jana. W tym roku będzie on miał okazalszy przebieg z racji obecności Księdza Biskupa i konsekracji ołtarza, którego dokona w sobotę 25 czerwca o godz. 11.00 J.E. Biskup Henryk, który nawiedzi naszą parafię. Z racji na to już od dzisiejszej niedzieli przy drzwiach wyjściowych zbierane są ofiary do puszki na organizację Uroczystości Odpustowych i Wizytę Dostojnego Gościa w naszej parafii. Wprowadzeniem w obchody odpustowe naszej parafii będzie Parafialny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 19 czerwca w Amfiteatrze. Planowanych jest wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości.

W poprzednią niedzielę na potrzeby Seminarium ks. Prokurator zebrał 1403zł, za które bardzo dziękuje.

Rozpoczęły się prace związane z kryciem dachu. Dziękuję Panom, którzy pracują przy kryciu budynku parafialnego. Zostały już przygotowane w tartaku i położone na dachu tzw. łaty, do których będzie przymocowana blacha, na zakup której wciąż jeszcze brakuje ponad 4000zł.

Zbieramy również na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza. Nieustannie proszę o dbanie o porządek na cmentarzu, o segregowanie śmieci a najlepiej pozostałości ze swoich rodzinnych grobów o zabieranie ze sobą do domu.

Dziękuję pani Elżbiecie Bartl za jej troskę o cmentarz. Wszelkie uwagi odnośnie cmentarza proszę kierować do niej jako osoby odpowiedzialnej. W przyszłą niedzielę, tj. 5 czerwca, po Mszach świętych przed kościołem będzie miał miejsce kiermasz pod hasłem: "Dziękujemy Ci Maryjo za miesiąc Maj" Dochód z niego będzie przeznaczony na cmentarz i kwiaty do kościoła. Organizatorką jest pani Bartl.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca czerwca, przypominam tym, którzy je obchodzą, a od 1 .06., tj. od środy w kościele po Mszy wieczornej Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, niestety zainteresowanie nie jest takie, jakiego się spodziewano i nie wiem, czy coś z niej będzie. Dotychczas zapisało się zaledwie 6 osób, w tym tylko 2 z naszej parafii, gdy minimum wynosi 40. Szczegóły przy drzwiach kościoła.

Zapraszamy do lektury diecezjalnego pisma "Drogi Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest macierzyństwo. Jeden z artykułów opisuje Maryję: Matkę czuwającą nad światem, opiekującą się swymi dziećmi i interweniującą w wydarzenia historyczne.

Za tydzień w niedzielę 5 czerwca doroczny obrzęd poświęcenia pól, jakiego dokonamy wraz z Baciuszką w Olchówce o godz. 12.30. Zapraszam do udziału.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo