30.04.2023 4 niedziela wielkanocna

Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W związku z tym, jak było zapowiadane, składamy na tacę ofiary na rzecz Białostockiego Seminarium Duchownego, za które w imieniu ks. Rektora dziękuję. 

 

Jutro rozpoczynamy miesiąc Maj - napiękniejszy miesiąc roku poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy o 9.00. Zapraszam do licznego udziału. Przypominam, że zobowiązane do udziału w Majowym są dzieci do I Komunii oraz młodzież przygotowująca się do Bierzmowania. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej w miesiącu maju we wspólnotach wioskowych, sąsiedzkich, rodzinnych.

 

Dziś po Mszy  o 11.00 odbędzie się Spotkanie Organizacyjne do Bierzmowania.

 

We Środę 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę, czyli o 9.00 i 11.00. Zachęcamy do wywieszenia flag, aby podkreślić, że teren, na którym mieszkamy to jest Polska a my swojej Ojczyzny - Matki się nie wstydzimy.

 

We środę w 3 maja w parafii Podwyższenia Krzyża w Hajnówce o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. jubileuszowa na 100lecie tejże parafii. Przewodniczyć Jej będzie Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej  ks. Biskup Piotr Sawczuk. 

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, przypominam o spowiedzi pierwszopiątkowej tym, którzy pierwsze piątki obchodzą.

 

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.00 Adoracja i Procesja.

 

Dziękuję za pomoc przy rozbieraniu Grobu i Ciemnicy oraz za porządki przy kościele:  Krysi Drozd, Lucynie Sołowiej, Agnieszce Gieryng, Zbyszkowi Kostera, Jackowi Jarockiemu, Emilce Miedźwiedź.

 

W tym roku nasza parafia obchodzi Jubileusz 50-lecia poświęcenia kościoła. Jak wiemy, poprzedni - piękny, zabytkowy, drewniany kościół, który wielu z Was pamięta,  w 1965 roku spłonął. Po pożarze nabożeństwa odprawiano w kaplicy na plebanii. W latach 1970-73, dzięki zaangażowaniu proboszcza, ks. Tadeusza Krawczenki, zbudowano nowy murowany kościół - naszą obecną Świątynię parafialną, która została poświęcona w roku 1973. Od tego czasu minęło już  50 lat. Główne uroczystości Jubileuszowe planowane są na Odpust św. Jana, a więc w sobotę 24 czerwca. Wtedy to przybędzie do nas Ksiądz Biskup, który również udzieli Sakramentu Bierzmowania  naszej młodzieży. Wprowadzeniem do duchowego przeżycia Jubileuszu 50-lecia poświęcenia kościoła będą Misje Parafialne, które będziemy przeżywać w tygodniu poprzedzającym. Rozpoczynamy przygotowania do tych czekających już niedługo naszą parafię Uroczystości. Jednym z elementów tego przygotowania jest odnowienie krzyża misyjnego, który stoi przed kościołem a pamięta jeszcze Misje z roku 1977. Zapraszam w związku z tym na jutro czyli poniedziałek 1 maja, na godzinę 11.00 silnych mężczyzn. Potrzebna będzie mocna lina, ponieważ należy tenże krzyż zdjąć z cokołu, położyć na ziemi, żeby móc przeprowadzić jego konserwację i odnowienie. Z góry dziękuję tym panom, którzy znajdą czas, aby jutro wspólnymi siłami pomóc.

Również w związku z jubileuszem parafii zbieramy przed drzwiami ofiary do puszki  na wymianę wykładziny w zakrystii, bo obecna jest stara i zniszczona, nie da się jej ani domyć ani doczyścić. Bóg zapłać za zrozumienie.

 

Majowy numer „Dróg Miłosierdzia” w dużej części poświęcony jest tematyce związanej z Eucharystią: przeżywaniu spowiedzi i I Komunii św. dziecka, a także posłudze nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
W miesiącu dedykowanym Matce Bożej przypomniane zostało Jej przesłanie zawarte w objawieniach w Lourdes oraz pokazana została siła wstawiennictwa świętych dzieci z Fatimy.

 

W tamtym roku została podjęta próba zorganizowania parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej, która niestety skończyła się niepowodzeniem; mimo, że wszystko było przygotowane trzeba było odwołać, ponieważ z naszej parafii zgłosiły się na nią zaledwie 4 osoby. Już dziś pragnę ogłosić, że w związku z Jubileuszem 50lecia kościoła, należałoby podziękować Matce Bożej Ostrobramskiej, która króluje w naszym głównym ołtarzu, za ten Jubileusz i w związku z tym zostanie podjęta kolejna próba zorganizowania pielgrzymki, właśnie do Ostrej Bramy w Wilnie, ale również i do innych miejsc na Litwie i Łotwie. Pielgrzymka będzie 2dniowa: sobota i niedziela - 29 i 30 lipca.  Szczegóły zostaną podane w późniejszym czasie. Zobaczymy, czy tym razem coś z tego wyjdzie.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo