30.07.2023 XVII niedziela zw.

We wtorek rozpoczynamy sierpień - miesiąc Abstynencji. Dajmy świadectwo, że przynajmniej jeden miesiąc w roku można przeżyć bez alkoholu. Gorąco zachęcam, abyśmy przez swoją dobrowolną abstynencję w sierpniu zadośćczynili Panu Bogu za tych, którzy ugrzęźli w nałogu alkoholowym i sobie z tym nie radzą, stali się niewolnikami, a przede wszystkim proszę o modlitwę za tych, którzy mają problem z alkoholem a tego nie widzą...

 

W następną niedzielę tj. 6 sierpnia taca na KUL.

 

15 sierpnia we wtorek na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czyli Matki Bożej Zielnej będziemy przeżywać w naszej parafii Dożynki, dlatego już dziś bardzo proszę poszczególne miejscowości o zrobienie tradycyjnych wieńców dożynkowych na to Święto, jako Dziękczynienie Bogu za Jego dary. Z góry serdecznie dziękuję tym, którzy co roku podejmują się tego zadania na Chwałę Bożą i zachęcam tych, którzy nigdy jeszcze nie robili.

 

Parafialna Pielgrzymka udaje się w dniach 3-4-5 sierpnia, czyli w najbliższy czwartek, na Litwę i Łotwę. 4 osoby zapisane na pielgrzymkę jeszcze nie opłaciły, bardzo proszę by zrobić to jak najszybciej. Wszystkich, którzy jadą, obowiązuje posiadanie dowodu osobistego do przekroczenia granicy litewskiej i łotewskiej. Proszę też mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Na Litwie i Łotwie obowiązuje Euro. Dobrze jest też wziąć lekki prowiant, ponieważ pierwsza obiadokolacja późnym popołudniem w Szawlach.

 

Wyjazd w czwartek 3 sierpnia o godz. 5.00 rano sprzed naszego kościoła. Udajemy się prosto do Kowna, gdzie o godz. 11.00 litewskiego czasu spotykamy się z Przewodnikiem przy ruinach kowieńskiego zamku.Proszę by nikt się nie spóźnił, żeby na nikogo nie trzeba było czekać!

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo