30.10.2022 XXXI niedziela zw.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagają proboszczowi, troszczą się o czystość i porządek w kościele i w obejściu.

 

Kończymy miesiąc Różańcowy Październik. Dziękuję wszystkim, którzy regularnie cały miesiąc przychodzili do kościoła na wspólną modlitwę różańcową.

 

W najbliższy wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominam, że jest to „święto nakazane”, z obowiązkiem udziału we Mszy św. Nie wystarczy tylko wizyta na cmentarzu. 1 listopada to nie jest Święto Zmarłych, ani tym bardziej halloween. Halloween to święto diabła i demonów i katolik nie może go obchodzić ani przyłożyć ręki, żeby obchodziły na przykład dzieci.

 

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte jak w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00 - po niej Procesja na cmentarzu z wypominkami.

 

Tradycją jest, że w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji klerycy zbierają ofiary na Seminarium. W tym roku też tak będzie, ale kleryków jest za mało, żeby do każdego kościoła przyjechać dlatego prośba ks. Rektora, żebyśmy zebrali sami i do Nich odesłali. Dlatego już dziś zapowiadając tę wtorkową tacę na Seminarium z góry za każdą ofiarę w imieniu ks. Rektora serdecznie dziękuję.

 

1 listopada, o godzinie 10.00, (a więc po Mszy o 9.00)  odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa za zmarłych z Narewki na tzw. Starym Cmentarzu w centrum Narewki, obok sklepu spożywczego. Zapraszam do wspólnej ekumenicznej modlitwy za Waszych Przodków, których Ciała tam spoczywają. Zapraszam, żebyśmy bezpośrednio po zakończeniu Mszy w kościele udali się na Stary Cmentarz. Wszystkich, katolików i prawosławnych zaprasza również wójt gminy Narewka Pan Jarosław Gołubowski. Pamiętajmy o naszych przodkach, zwłaszcza we wspólnej modlitwie.

 

We środę Dzień Zaduszny, a więc Święto Zmarłych. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

 

We wtorek i środę za nabożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Dzisiaj i we wtorek odbywać się będzie Kwesta Cmentarna na utrzymanie cmentarza, a przede wszystkim na wywóz śmieci, są to w skali roku ogromne koszta i ciągle rosną. Dziękuję Osobom, które zadeklarowały się tą zbiórkę przeprowadzić.

 

Wypominki będą odprawiane tak jak w tamtym roku - 1 XI na cmentarzu podczas Procesji Różańcowej, na Dzień Zaduszny w kościele podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych i następnie jeszcze przez tydzień codziennie również podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych z naszych rodzin - pół godz. przed wieczorną Eucharystią.

 

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek - przypominam dzieciom I-Komunijnym i wszystkim, którzy obchodzą Pierwsze Piątki o Spowiedzi.

 

Na naszym parafialnym cmentarzu grzebalnym, obok bramy wjazdowej stoi duży Krzyż z tablicą „Duszom Czyśćcowym”. Służy on upamiętnieniu wszystkich zmarłych NIEspoczywających na naszym cmentarzu a także zmarłych nieznanych, którzy tu żyli a dziś już są zapomniani, tych, których groby zarosły trawą. Pod tym krzyżem możemy zapalić znicz i odmówić modlitwę w ich intencji a także za tych naszych bliskich, którzy spoczywają na  INNYCH  cmentarzach.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo