3.03.2024 III niedziela Wielkiego Postu

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Kurię Metropolitalną Białostocką.

 

Trwa Wielki Post - Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 9.00. Gorąco zapraszam do licznego udziału w Nabożeństwach Pasyjnych, za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny.

 

Tradycyjnie w Wielkim Poście Caritas zaprasza nas do włączenia się w dobroczynne dzieło wielkopostna skarbonka - znajdują się one na stoliku przy drzwiach, należy tą skarbonkę złożyć i składać w niej zaoszczędzone na wielkopostnych wyrzeczeniach pieniążki, które będą naszą wielkopostną jałmużną i realną pomocą dla biednych i potrzebujących. Skarbonki wielkopostne przynosimy i składamy na ołtarzu Jezusa Miłosiernego w Niedzielę Bożego Miłosierdzia tydzień po Wielkanocy.  Caritas rozprowadza również Paschałki, czyli paschalne świece na stół wielkanocny - wielkanocne dzieło pomocy dzieciom, w zakrystii w cenie 15zł.

 

Zgodnie z tradycją prosimy o indywidualne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na organizację rekolekcji parafialnych. Serdecznie dziękuję.

 

CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS znajduje się na stronie internetowej Caritas, a także na plakacie przed kościołem.

 

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 22 i 23 marca.  Zapraszam i proszę o poinformowanie o Rekolekcjach tych, którzy do kościoła nie chodzą, gdyż Wielki Post to czas nawrócenia a Bóg chce działać przez każdego z nas, może dzięki Tobie twój brat czy siostra ocali swoją duszę od potępienia.

 

Tradycją się stało  organizowanie Drogi Krzyżowej ulicami Narewki. W tamtym roku wyszła ona pięknie. Również w tym roku, w piątek przed Niedzielą Palmową tj. 22 marca, na rozpoczęcie Rekolekcji, po wieczornej Mszy świętej na taką Drogę Krzyżową ulicami Narewki już dziś wszystkich serdecznie zapraszam!

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo