3.04.2022 V niedziela Wielkiego Postu

Bóg zapłać wszystkim troszczącym się parafialny dom Boży i jego otoczenie. Dziękuję szczególnie pani Krysi Drozd i pani Eli Bartl za pracę przy cmentarzu.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 8 i 9 kwietnia. Msze św. z nauką rekolekcyjną i okazją do wielkanocnej Spowiedzi będą o godzinach 9.00 i 18.00. Przyjadą księża z okolicznych parafii by służyć w konfesjonałach, Bardzo proszę zarezerwować sobie czas na wielkopostne pojednanie z Bogiem, na oczyszczenie sumień przed Świętami Wielkiejnocy. Nie odkładajmy Spowiedzi na później!!

Droga Krzyżowa ulicami Narewki odbędzie się w piątek 8 kwietnia, (to jest pierwszy dzień Rekolekcji) po Mszy wieczornej. - trasa jak w procesji Bożego Ciała. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału! Policja i Straż Graniczna już zostały powiadomione i będą troszczyć się o bezpieczeństwo, a nas - uczestników tej Drogi Krzyżowej w plenerze niech będzie jak najwięcej! Serdecznie zapraszam również Braci Prawosławnych, którzy też swój Wielki Post przeżywają.

Bóg zapłać ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Proszę o zgłaszanie osób starszych, chorych, niedołężnych do Spowiedzi i Komunii św. po domach.

Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpocznie Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Na Mszy św. o 11.00 Misterium Męki Pańskiej.

Wraz z nastaniem wiosny pojawił się problem wyrzucania do kontenera przy cmentarzu śmieci budowlano-domowych. Worki po cemencie, kartony, styropiany itp. To jest nieuczciwe, ponieważ parafia ponosi za wywóz śmieci horrendalne koszta, w ciągu roku sięgające 15tys. zł. Każdorazowy taki przypadek będzie zgłaszany na policję.

Zebrane dary zostały odebrane i przekazane  do środowisk polskich na Ukrainie.
W planach mamy wysłanie kolejnego transportu, tym razem ze środkami higienicznymi i środkami czystości, przeznaczonymi dla Polskiego Domu Dziecka we Lwowie oraz środowisk polonijnych na Ukrainie. Aktualnie najbardziej potrzebne są proszki i płyny do prania i płukania w tym do prania ubranek dziecięcych, mydła, szampony i żele pod prysznic, w tym te przeznaczone dla dzieci oraz chusteczki nawilżane dla dzieci. Jak również środki higieniczne dla kobiet, pampersy,
Dary można przynosić do dzwonnicy.
Jednocześnie dziękujemy za dotychczasowy dar serca. Bóg zapłać.

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo