3.09.2023 XXII niedziela zw.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Procesja wokół kościoła i Adoracja do godz. 11.00 na którą zapraszam, aby Pan Jezus nie był sam.

 

Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Białostockiej, Bóg zapłać.

 

Za tydzień będą zbierane ofiary do puszki na uczelnie katolickie.

 

Jutro, w poniedziałek 4 września przypada 2 rocznica ingresu Ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Arcypasterza.

 

Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku szkolnego, o Boże błogosławieństwo naszym uczniom zostanie odprawiona w dniu rozpoczęcia nowego Roku szkolnego a więc w tym roku jutro czyli 4 września poniedziałek godzina 8.00. Zapraszam Rodziców, nauczycieli a przede wszystkim uczniów z terenu naszej parafii.

 

W piątek 8 września - Święto Narodzenia Matki Bożej, czyli Matki Bożej Siewnej, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 z  z poświęceniem ziarna siewnego.

 

Ukazał się wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia” poświęcony między innymi Rodzinie Ulmów, których beatyfikacja odbędzie się za tydzień. Rodzina ta, małżeństwo z siódemką dziećmi (w tym jednym nienarodzonym), poniosła męczeńską śmierć za ukrywanie Żydów podczas niemieckiej okupacji.
Zapraszamy również do przeczytania rozmowy z białostoczanami - uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w sierpniu w Lizbonie.
Pomocą w życiu duchowym może być rozpoczynający się w tym numerze cykl "Panie, naucz nas się modlić!", będący szkołą modlitwy, opartą na przykładzie Jezusa i Jego słowach zapisanych na kartach Ewangelii.
 

Skończyły się wakacje. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę w narewkowskim kościele naszym drogim Gościom, którzy przybywają w piękny rejon Puszczy Białowieskiej z różnych stron Polski. Było nam bardzo miło Was gościć. Opowiadajcie w Swoich środowiskach o urokach tej Ziemi i zapraszamy ponownie! Niech Bóg błogosławi Wam i Waszym Rodzinom.

 

 

 

 

 

 

ZAPROSZENIE NA PIESZĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN DO KRYPNA

 

Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!

Już po raz 39. w najbliższą sobotę 9 września o godz. 7.00 spod białostockiej archikatedry wyruszy Piesza Pielgrzymka Rodzin do Krypna. Z tej okazji pragnę zaprosić wszystkich Diecezjan do podjęcia pielgrzymiego trudu w drodze do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

To szczególne wydarzenie w życiu naszej archidiecezji, które co roku gromadzi rzesze wiernych, jest świadectwem bogatego życia duchowego mieszkańców Podlasia. Jest jednocześnie świadectwem żywej wiary we wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszenia, pod której opiekę uciekamy się w naszych modlitwach, a szczególnie w tych niełatwych, naznaczonych lękiem i niepokojem czasach.

Tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się w przeddzień beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ jednym aktem beatyfikacyjnym do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina - rodzice Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci, w tym jedno jeszcze nienarodzone. Niech nasza duchowa łączność z tym wydarzeniem stanie się świętem rodzin szukających oparcia w ramionach kochającej Matki. Niech będzie również okazją do dziękczynienia za dar życia i rodziny, za czas minionych wakacji. Pójdźmy do Matki z zaufaniem i nadzieją na lepsze jutro oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na kolejny rok pracy. Proszę także duszpasterzy, by wielkodusznie poświęcili swój czas, udając się ze swoimi parafianami na pielgrzymi szlak.

W tym roku pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Maryja, Matka Nadziei". Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do wzięcia w niej czynnego udziału. Niech Maryja, Matka Nadziei, otacza naszą archidiecezję, wszystkie rodziny, każdego i każdą z nas płaszczem swej Matczynej opieki.

-Na podjęty pielgrzymi trud z serca błogosławię

 

Abp Józef Guzdek METROPOLiTA BIAŁOSTOCKI

 

 

Białystok, dn. 29 sierpnia 2023  Nr 735/A/23

 

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo