3.10.2021 XXVII niedziela zw.

Dziś I niedziela miesiąca. O ile pogoda pozwoli po Mszy św. o 9.00 ostatnia w tym roku procesja wokół kościoła.

Dziękuję wszystkim dbającym o kościół a także o jego otoczenie, za kwiaty przed ołtarzem. Bóg zapłać dla Agnieszki Gieryng za dekorację różańcową w prezbiterium.

Spotkanie Dzieci i Rodziców do I Komunii z rozdaniem Różańców  - za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00.

5 października, czyli we wtorek o 13.00 odbędzie się zbiórka elektro-śmieci. Do tego dnia na parking przy kościele, przy studni, można przywozić stare i zepsute urządzenia elektryczne każdego rodzaju. W ten sposób posprzątamy swoje domy i podwórka z tych zbędnych rzeczy a  środki pozyskane z tej zbiórki zostaną przekazane na rzecz misjonarzy.

Rozpoczęliśmy miesiąc Październik poświęcony Modlitwie Różańcowej. Odmawiać Różaniec będziemy codziennie po Mszy wieczornej o godz. 17.00 a w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Kto nie może przybyć na Różaniec do kościoła, niech się modli na Różańcu indywidualnie, w gronie Rodziny czy sąsiadów, przy kapliczkach wioskowych np. Różaniec to modlitwa szczególnie miła Bogu i skuteczna, Matka Boża w każdym ze swych Objawień prosi „Odmawiajcie Różaniec”.

Za tydzień Dzień Papieski. Będziemy składać ofiary do puszki na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W naszej parafii będzie możliwość zakupienia kalendarza parafialnego na Nowy 2022 Rok oraz stroików na groby - w związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych. Sprzedaż odbędzie się w niedziele: 10 i 17. X po obu Mszach Świętych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dekoracje i kwiaty do kościoła. Serdecznie zapraszamy!

Ofiara na ołtarz: Janina Dudaryk Narewka 500zł. Bóg zapłać.

we czwartek  Msza św. o godz. 8.00 rano. Różaniec proszę odmówić indywidualnie. Wyjazd w sprawie ołtarza.

Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” wyruszy w niedzielę 10 października o godz. 13.30 sprzed białostockiej Archikatedry. Przed marszem zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 12.30 w Archikatedrze.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, a w sposób szczególny ojców, aby na wzór św. Józefa zawsze odpowiedzialnie i odważnie troszczyli się o powierzonych ich opiece bliskich.

Trwa stan wyjątkowy związany  z dużą ilością nielegalnych przekroczeń granicy. Pamiętajmy, że jeśli ktoś z nas zauważy gdziekolwiek migrantów jest zobowiązany w sumieniu a także wobec prawa bezzwłocznie zawiadomić Straż Graniczną lub Policję. Tutaj chodzi o dobro tych nieszczęśliwych ludzi.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo