31.10.2021 XXXI niedziela zw.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedziele: 9.00 i 11.00.Następnie procesja na cmentarzu parafialnym z wypominkami. O 14.00 Nabożeństwo Żałobne na starym cmentarzu. We wtorek Dzień Zaduszny - Msze św. 9.00 i 17.00. O 16.30 Wypominki. Przez cały ten tydzień za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek - przypominam dzieciom I-Komunijnym i wszystkim, którzy obchodzą Pierwsze Piątki o Spowiedzi.

Dziękuję dla Tadzia Słońskiego za prace przy konserwacji kaplicy św. Eustachego. Dziękuję Stanisławowi Swatko i Krzysztofowi Biel za pomoc w instalacji nowego ołtarza.

1 i 2 XI zbiórka ofiar przy cmentarzu na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, ogromne koszta i ciągle rosną. Ostatnia faktura za JEDNORAZOWY wywóz śmieci opiewa na 2940zł (do wglądu).

Wypominki będą odprawiane tak jak w tamtym roku - 1.11 na cmentarzu podczas Procesji Różańcowej, na Dzień Zaduszny w kościele podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych i następnie jeszcze przez tydzień codziennie również podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych z naszych rodzin - pół godz. przed wieczorną Eucharystią.

Na naszym parafialnym cmentarzu grzebalnym, obok bramy wjazdowej został postawiony duży Krzyż z tablicą „Duszom Czyśćcowym”. Służy on upamiętnieniu wszystkich zmarłych niespoczywających na naszym cmentarzu a także zmarłych nieznanych, którzy tu żyli a dziś już są zapomniani, tych, których groby zarosły trawą. Pod tym krzyżem możemy zapalić znicz i odmówić modlitwę w ich intencji a także za tych naszych bliskich, którzy spoczywają na innych cmentarzach. Fundatorowi Krzyża bardzo dziękuję.

Rozprowadzamy zapowiadane kalendarze parafialne oraz stroiki na groby - w związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dekoracje i kwiaty do kościoła. Zachęcamy do skorzystania!

Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia", w którym podjęte zostały tematy, którymi aktualnie żyje Kościół. Z rozmowy z bp. Henrykiem Ciereszko możemy dowiedzieć się, co papież Franciszek mówił do polskich biskupów podczas październikowej wizyty Ad limina Apostolorum.

Polecamy również materiały informujące o rozpoczętym w październiku w całym Kościele synodzie, który aktualnie wchodzi w etap diecezjalny i parafialny.

Zachęcamy również do przeczytania artykułów: "Święci. Orędownicy u kogo i za kim?", "Pogrzeb dziecka utraconego" oraz "Pomoc Caritas na granicy".

Dziękuję 2 Paniom z ulicy Świerkowej za wczorajsze sprzątanie kościoła POZA KOLEJNOŚCIĄ. Poprosiłem je dlatego, że ci, którzy mieli wczoraj sprzątać kościół wg kolejki - nie stawili się.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo