31.12.2023 Niedziela Świętej Rodziny

Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego, św. Sylwestra I, papieża. Po obu Mszach św. nabożeństwo dziękczynne za łaski mijającego roku. Każdy z nas ma za co Bogu dziękować, choćby za to, że kolejny rok przeżył...

 

Jutro 1 stycznia 2024 - Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i światowy dzień modlitw o pokój. Msze święte jak w niedzielę. Przypominam, że pomimo bali sylwestrowych  jutro jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. pod grzechem ciężkim. W dniu jutrzejszym za odśpiewanie hymnu "O Stworzycielu Duchu przyjdź" można uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski uświęcającej.

 

W tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca, przypominam o Spowiedzi tym, którzy I piątki obchodzą - zwłaszcza dzieciom pierwszokomunijnym.

 

W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Święcimy kredę i kadzidło. Msze św. jak w niedziele.

 

W następną niedzielę święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

 

W roku 2023 w naszym kościele było:

- 4 chrzty

- 8 pogrzebów

- 1 ślub

 

Do I Komunii przystąpiło 15 dzieci z klas II i III, do Bierzmowania przystąpiło 20 osób z czterech roczników.

Przeżyliśmy Misje Parafialne i Jubileusz 50-lecia kościoła.

Bogu niech będą dzięki.

 

Kolęda w tym tygodniu:

  • Środa 3.01.2024 od godziny 10.00: Stoczek
  • Czwartek 4.01:  od godziny 10.00:  Przechody, Zwodzieckie, Nowosady, Borysówka, Sorocza Nóżka.     od godziny 13.00:  Porosłe, Eliaszuki.
  • Piątek 5.01 od godziny 10.00: Leśna

 

Kolęda to okazja do wspólnej, rodzinnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za otrzymane łaski.  Jest wyrazem łączności z Kościołem.  Proszę przygotować stół zasłany białym obrusem, krzyż i świece, oraz wodę święconą do pokropienia domu.

 Proszę aby ktoś przyjechał po księdza i pokazywał gdzie iść.

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo