3.12.2023 I niedziela Adwentu

Dziś I niedziela miesiąca. Adoracja do Mszy św. o godz. 11.00.

 

Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką, na potrzeby ogólnodiecezjalne. Bóg zapłać.

 

Rozpoczynamy Adwent a wraz z Nim nowy rok liturgiczny pod hasłem: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". 

Adwent to czas oczekiwania na spotkanie z Panem Bogiem. Przygotowujemy się do niego przez pokutę i dobre postanowienia, jakie na czas Adwentu należy powziąć.

 

Kulminacją Adwentu będzie w naszej parafii Adwentowy Dzień Spowiedzi - we środę 20 grudnia. Już dziś zapraszam; Oczyśćmy serca na dzień Bożego Narodzenia, aby nikt z nas ani z naszych bliskich nie usiadł do Wigilii w grzechu.

 

Roraty będą odprawiane w niedziele o 7.00 i w soboty o 17.00.  Zapraszamy serdecznie do udziału w tej adwentowej liturgii najlepiej z lampionami. Do Bożego Narodzenia nie będzie w niedziele Mszy o godz. 9.00.

 

Dzisiaj  odbywa się poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki dostępne są w zakrystii. Zachęcam również jak co roku do nabycia Świecy Caritas na stół wigilijny - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena się nie zmieniła, jak w tamtym roku: Duże 25zł, małe 15zł. W tym roku Caritas rozprowadza również bardzo piękne Kalendarze Adwentowe dla dzieci. W odróżnieniu od kalendarzy adwentowych dostępnych w sklepach, które z Bogiem nie mają nic wspólnego, ten kalendarz adwentowy jest dziełem Caritas, nazywa się Boski Kalendarz Adwentowy i całkowity dochód z jego sprzedaży idzie na zimowo-świąteczne wsparcie biednych dzieci z naszej Archidiecezji. Zakup świecy Caritas czy Kalendarza Adwentowego potraktujmy jako adwentową jałmużnę na rzecz najbiedniejszych dzieci. Jednocześnie zachęcam, aby nie odkładać, ponieważ w tamtym roku już w połowie Adwentu świec zabrakło.

 

Serdecznie dziękuję dla Agnieszki Gieryng za zrobienie tradycyjnego, pięknego adwentowego wieńca i adwentowej dekoracji w prezbiterium.

 

W następną niedzielę zbierane będą ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie.

 

W tym tygodniu Msze św. we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00.

W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Msze św. o 11.00 i 17.00. Zapraszam.   Z racji na Uroczystość w piątek nie ma postu.

 

Zapowiedzi:

Kołodziejczyk Jacek, kaw., zam. Michałowo, par. tamże

Nowak Wioleta Barbara, panna,  par. tut.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo