4.06.2023 Trójcy Świętej I Komunia św.

Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy.  Koniec czasu Komunii Świętej Wielkanocnej. Z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy św. o 9.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja.

 

Dziś w naszym kościele ma miejsce Uroczystość I Komunii św. na dodatkowej Mszy o godz. 12.00.  Dziękuję Rodzicom dzieci Pierwszo-Komunijnych za gruntowne sprzątanie kościoła i skoszenie trawy.

 

Zbliża się Odpust Parafialny św. Jana. W tym roku będzie on miał okazalszy przebieg z racji na Obchód Jubileuszu 50-lecia poświęcenia kościoła i obecność Księdza Biskupa, który udzieli Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Te uroczystości poprzedzą Misje Parafialne, które należy w każdej parafii przeprowadzać co 10 lat, a w naszej ostatnie odbyły się w roku 2013. To wszystko stawia przed naszą Wspólnotą wiele wymogów i starań. Przy drzwiach wyjściowych zbierane są ofiary do puszki na organizację Uroczystości Odpustowo-Jubileuszowych i Wizytę Dostojnego Gościa w naszej parafii, za które serdecznie dziękuję.

 

W najbliższy czwartek 8 czerwca przypada doroczna Uroczystość Bożego Ciała. Będzie jedna Msza święta o godz. 10.00, po niej wyruszy Procesja ulicami Narewki tradycyjną trasą, tak jak w tamtym roku. Uprzejmie proszę o ubranie ołtarzyków w tradycyjnych miejscach. Proszę o zaangażowanie w Procesję, żeby wyszły wszystkie sztandary, chorągwie i feretrony. Członkinie Kół Żywego Różańca proszę o niesienie Różańca procesyjnego. Zapraszam wszystkie dzieci z Mamami do sypania kwiatków! Proszę o zaangażowanie dzieci Pierwszokomunijnych. Wszystkich mieszkańców parafii proszę o wywieszenie  flag i wystawienie w oknach świętych obrazów. Zróbmy wszystko, by ten dzień był świadectwem naszej Wiary!

Po Bożym Ciele rozpoczyna się Jego Oktawa. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała przez cały tydzień po Bożym Ciele - o godz. 18.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, Msza św. i procesja wokół kościoła. Bardzo proszę o zaangażowanie.

 

Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji.

Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.”

 

Ukazał się czerwcowy numer "Dróg Miłosierdzia". Przedstawione są w nim sylwetki trzech nowych kapłanów archidiecezji białostockiej wyświęconych 27 maja.

Jeden z artykułów przedstawia św. Joannę Berettę Mollę, bohaterską mamę, która oddała swoje życie za życie dziecka, inny tekst mówi o spojrzeniu na dziecko z perspektywy mamy, jeszcze inny z kolei porusza problem agresji wobec dziecka i dziecięcej agresji.

Jako pomoc duchowa na czerwiec mogą służyć: artykuł o duchowości eucharystycznej, rozważania na temat niedzielnych ewangelii oraz tekst Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zamieszczony na ostatniej stronie miesięcznika.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo