5.03.2023 II niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy Wielki Post - Święty Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 9.00. Gorąco zapraszam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych, zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowującą się do I Komunii i Bierzmowania. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach przysługuje odpust zupełny.

 

Tydzień temu składaliśmy ofiary na tacę na Białostockie Seminarium. Zebrano 1005zł. Bóg zapłać.

 

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Kurię Białostocką a do puszki składamy ofiary na Misje. Jest to związane z przeżywanym Dniem modlitwy i solidarności z Misjonarzami.

 

W przyszłą niedzielę 12 marca ofiary na tacę przeznaczone są na dokończenie budowy ołtarza Matki Bożej Miłosierdzia w Białostockiej Katedrze.

 

Dziś przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka. Modlimy się w intencji Ojca Świętego o zdrowie i siły.

 

W tamtym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Drogę Krzyżową ulicami Narewki, która wyszła pięknie. Również w tym roku, w piątek przed Niedzielą Palmowa, na rozpoczęcie Rekolekcji, na taką Drogę Krzyżową ulicami Narewki już dziś bardzo serdecznie zapraszam!

 

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 31 marca i 1 kwietnia. Już dziś serdecznie zapraszam i proszę o poinformowanie o Rekolekcjach niepraktykujących członków rodzin i sąsiadów.

 

W najbliższą środę 8 marca Dzień Kobiet. Życzymy już dzisiaj wszystkim Niewiastom naszej Parafii i nie tylko, by tak jak Maryja zawsze miały głęboką Wiarę, cieszyły się Bożym błogosławieństwem i zdrowiem.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 Spotkanie młodzieży do Bierzmowania a za 2 tygodnie w niedzielę 19 marca Spotkanie do I Komunii, również po Mszy św. o 9.00. Jest to związane z uczestnictwem dzieci i młodzieży w Gorzkich Żalach, chociaż jak pokazuje praktyka i tak są rodzice, którzy z reguły do kościoła nie chodzą a więc i na te spotkania dzieci nie przyprowadzą. Można tylko zapytać - po co w takim razie dla nich ta I Komunia? Tym bardziej, że rozpowszechnia się wśród niepraktykujących rodziców zwyczaj WYPISYWANIA po przyjęciu Komunii dzieci z nauki Religii...Kilka takich przypadków niedawno miało miejsce w naszej szkole. Pozostawmy to bez komentarza ale przede wszystkim otoczmy te rodziny i dzieci modlitwą.

 

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo