5.05.2024 VI niedziela wielkanocna

Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca Maja. Po Mszy św. o 9.00 Nabożeństwo majowe, Adoracja i Procesja.

 

Trwa miesiąc Maj. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odbywają się w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy o 9.00. Zapraszam do udziału. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej we wspólnotach wioskowych, sąsiedzkich, rodzinnych.

 

W najbliższą środę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji na Odpust w Narwi Msza św. godzinę wcześniej a więc o godzinie 17.00 !

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Na pielgrzymkę parafialną na tą chwilę nie ma już wolnych miejsc. Można się zapisywać tylko na listę rezerwową. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń przed drzwiami kościoła i na parafialnej stronie internetowej. Jednocześnie proszę osoby, które się zapisały o wpłacanie zaliczki 1000 zł bądź całości. Można to zrobić na konto parafialne, koniecznie podając w tytule przelewu swoje dane  i że chodzi o pielgrzymkę.

 

Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na prace parafialne: odnowienie elewacji budynku gospodarczego oraz pozłocenie monstrancji. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby prac remontowych składam serdeczne Bóg zapłać.

 

Siostrom i Braciom Prawosławnym, którzy dziś przeżywają swoją Wielkanoc składamy najlepsze życzenia Błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

Informacja odnośnie Mszy świętych za Pana Organistę Ś.P. Adolfa Kisielewskiego:  na tacę podczas pogrzebu zebrano 980zł, Rodzina ze skarbonki przekazała 892 zł, osoby prywatne przekazały 300zł. To w sumie daje 2172zł. Zgodnie z wolą Rodziny - z tych ofiar zapisano za pana Adolka Msze św. Gregoriańskie we wrześniu 30 Mszy św. i w ciągu całego roku 16 Mszy za spokój Jego duszy. To razem daje 46 Mszy św. za Pana Adolka organistę i taka właśnie była wola Rodziny Jego. W podziękowaniu za długoletnią posługę Pana Organisty cała ceremonia pogrzebowa została odprawiona za darmo.

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo