5.12.2021 - II niedziela Adwentu

 1. Dziś II niedziela Adwentu a jednocześnie I niedziela miesiąca. Adoracja.
 2. Zgodnie z zapowiedzią dziś we Wszystkich kościołach zbierane są ofiary na Kościół na Wschodzie,  czyli w krajach byłego ZSRR, który przeżywał i wciąż przeżywa ogromne trudności. Wychodząc możemy złożyć datek na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 3. Bezpośrednio po tej Mszy św.odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii  z poświęceniem i rozdaniem Pierwszokomunijnych książeczek do nabożeństwa.
 4. W przyszłą niedzielę tradycyjnie jest błogosławieństwo Matek oczekujących narodzin Dzieciątka - Kobiety w Stanie Błogosławionym zapraszamy!
 5. We Środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00. Jest to Dzień Świętości Życia. 
 6. W zakrystii dostępne opłatki wigilijne i świece Caritas - Wigilijne dzieło pomocy dzieciom - Zapraszam i zachęcam.
 7. Jeszcze jest kilka egzemplarzy kalendarza seminaryjnego na Nowy Rok w cenie 10zł.
 8. Trwa Adwent. Przypominam o trwaniu w dobrych postanowieniach adwentowych, a jak ktoś jeszcze takiego nie zrobił zachęcam do uczynienia.
 9. Adwentowy Dzień Spowiedzi będziemy w naszej parafii przeżywać we czwartek 16 grudnia. Msze św. o godzinach 11.00 i 17.00. Przyjadą księża z sąsiednich parafii z posługą w konfesjonale. Proszę o zarezerwowanie sobie czasu na przedświąteczne oczyszczenie serca, żeby nikt do Wigilii nie usiadł w grzechu!
 10. Zarządzenie Arcybiskupa odn. Kolędy 
 11. W najbliższą sobotę  11 grudnia, około godz. 15.00 przybędzie do nas Obraz Matki Bożej Łaskawej, który peregrynuje po wszystkich nadgranicznych parafiach Wschodniej Polski. Do nas przybędzie z Jałówki w sobotę i pozostanie do niedzieli, gdzie ok. godz. 12.00 zostanie przewieziony do Białowieży. W związku z tą peregrynacją potrzeba 4 osób do niesienia tego obrazu, on jest na specjalnym cokole, i potrzebny jest też samochód z hakiem, żeby w sobotę na godz. 14.00 udać się do Jałówki i ten Cudowny Obraz przewieźć do naszego kościoła. Bezpośrednio po umieszczeniu Obrazu w naszej świątyni rozpocznie się Adoracja Różańcowa, o godz. 17.00 Msza św. a o 21.00 Apel Jasnogórski. W niedzielę Adoracja będzie prywatna pomiędzy Mszami. Bardzo proszę o zaangażowanie się parafian w tą peregrynację Obrazu Matki Bożej Łaskawej, ponieważ wraz z nim przybędą do naszej parafii i naszych rodzin Boże łaski i Błogosławieństwo.
 • Archidiecezja Białostocka

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej

 • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

 • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo