6.03.2022 I niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy Wielki Post - Święty Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w środę i sobotę po Mszy wieczornej a w niedziele po Mszy o 9.00. Gorąco zapraszam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych, zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowującą się do I Komunii i Bierzmowania.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 8i9 kwietnia.

dziękuję Agnieszce i Emilce za zrobienie dekoracji przed ołtarzem, pani Eli Wnuk za czysty, świeży obrus na ołtarzu, pani Eli Bartl i Krysi Drozd za porządki na cmentarzu.

Pragnę poinformować, że na Seminarium tydzień temu ksiądz prokurator zebrał 1510zł, na pomoc Ukrainie w niedzielę do puszki zebrano 2670 zł, na tacę w poniedziałek podczas Mszy św. za Żołnierzy Niezłomnych 980zł, a do puszki w Środę Popielcową 820. Łącznie z naszej parafii przekazano Caritas na pomoc uchodźcom z Ukrainy blisko 5000zł. To bardzo dużo jak na naszą parafię, i z całego serca Ofiarodawcom dziękuję.

Tydzień temu ofiary z tacy były przeznaczone na Seminarium, dzisiejsza taca jest na Kurię Białostocką także przez ten czas parafia nie miała żadnego przychodu.  Dopiero za 2 tygodnie w niedzielę 20 marca taca będzie przeznaczona na pokrycie wysokich kosztów energii elektrycznej za czas zimowy. Ten koszt jak wiemy nieustannie rośnie a jeszcze dodatkowo przez ogrzewanie ławek w zimie. 

W następną niedzielę 13 marca  będziemy składać ofiary do puszki na Misje.

Również za tydzień przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka. Módlmy się w intencji Ojca Świętego.

w tym tygodniu we wtorek 8 III przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 17.00 za nasze Matki, Babcie, Żony, Siostry, Córki, którym przecież tyle zawdzięczamy...

Już dziś zapowiadam, że w Wielki Piątek wieczorem planowana jest Pierwsza w naszej parafii Droga Krzyżowa ulicami Narewki - trasa jak w procesji Bożego Ciała. Bardzo serdecznie zapraszam!

Można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na organizację rekolekcji parafialnych. Z góry serdeczne Bóg zapłać darczyńcom.

W Narewce, niedaleko kościoła, przy ul. Hajnowskiej 17 zamieszkali Uchodźcy z Ukrainy, z miasta Łucka, 3 kobiety z jedenaściorgiem dzieci. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do Caritasu na pomoc Ukrainie, dziś chcemy wesprzeć tych, którzy uciekli przed wojną i są wśród nas. Poza datkami pieniężnymi można im pomóc osobiście poprzez żywność, odzież, zabawki dla dzieci...Z góry serdecznie dziękuję.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo