7.04.2024 II Niedziela Wielkanocna Uroczystość Bożego Miłosierdzia

Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia jest pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego po Obu Mszach Świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia a po Mszy o 9.00 jeszcze dodatkowo procesja wokół kościoła.

Za pobożne odmówienie dzisiaj Koronki można uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami (stan Łaski Uświęcającej, wykluczenie przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca św.).

 

Ofiary zbierane podczas Wielkiego Postu do skarbonek jako tzw. jałmużna wielkopostna można składać przed obrazem Jezusa Miłosiernego w kaplicy.

 

Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Poprzez codzienne odmawianie Koronki będziemy powierzać Bożemu Miłosierdziu problemy naszych rodzin, naszej Ojczyzny i świata całego, szczególnie modląc się o spokój na świecie i w naszym kraju.

 

Dziś zbieramy ofiary do puszki na Białostocką Caritas, która każdego dnia pomaga potrzebującym i nieszczęśliwym ludziom.

 

W tym tygodniu 8 kwietnia, tj. jutro przypada przełożona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszam na Msze św. o godzinie 9.00 i 18.00.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo