7.05.2023 5 niedziela wielkanocna

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.00 Adoracja i Procesja wokół świątyni.

 

Przeżywamy miesiąc Maj - najpiękniejszy miesiąc roku poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy o 9.00. Zapraszam do licznego udziału. Przypominam, że zobowiązane do udziału w Majowym są dzieci do I Komunii oraz młodzież przygotowująca się do Bierzmowania. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej w miesiącu maju we wspólnotach wioskowych, sąsiedzkich, rodzinnych.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie do I Komunii św., która już za niecały miesiąc. Zapraszam do udziału.

 

W tym roku nasza parafia obchodzi Jubileusz 50-lecia poświęcenia kościoła. Jak wiemy, poprzedni - piękny, zabytkowy, drewniany kościół, który wielu z Was pamięta, w 1965 roku spłonął. Po pożarze nabożeństwa odprawiano w kaplicy na plebanii. W latach 1970-73, dzięki zaangażowaniu proboszcza, ks. Tadeusza Krawczenki, zbudowano nowy murowany kościół - naszą obecną Świątynię parafialną, która została poświęcona w roku 1973. Od tego czasu minęło już 50 lat. Główne uroczystości Jubileuszowe planowane są na Odpust św. Jana, a więc w sobotę 24 czerwca. Wtedy to przybędzie do nas Ksiądz Biskup, który również udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Wprowadzeniem do duchowego przeżycia Jubileuszu 50-lecia poświęcenia kościoła będą Misje Parafialne, które będziemy przeżywać w tygodniu poprzedzającym. Rozpoczynamy przygotowania do tych czekających już niedługo naszą parafię Uroczystości. Jednym z elementów tego przygotowania jest odnowienie krzyża misyjnego, który stoi przed kościołem a pamięta jeszcze Misje z roku 1977.  Chcę serdecznie podziękować mężczyznom z naszej parafii i nie tylko, którzy licznie się stawili i włożyli wiele pracy, by odnowiony, zakonserwowany i wzmocniony krzyż misyjny cieszył oko i głosił Chwałę Boga przyszłym pokoleniom. Dziękuję wszystkim panom a szczególnie: Romkowi Drozdowi, Tadziowi Słońskiemu, Stasiowi Swatko i Krzysiowi Ostrowskiemu. Dziękuję dla pana Janka Sawickiego ze Świnoroj za prace hydrauliczne przy plebanii.

Przed drzwiami zbieramy ofiary do puszki na organizację czerwcowych Uroczystości a również na wymianę wykładziny w zakrystii, bo obecna jest stara i zniszczona, nie da się jej ani domyć ani doczyścić. Bóg zapłać za zrozumienie.

 

Z racji na Odpust św. Stanisława w Narwii jutro Msza św. o godz. 8.00 rano, Litanię Loretańską do Matki Bożej proszę odmówić indywidualnie.

 

 

 

 

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo