7.11.2021 XXXII niedziela zw.

Na rzecz Seminarium zebrano w Uroczystość Wszystkich Świętych 1027zł. Bóg zapłać.

 

Na utrzymanie cmentarza zebrano do puszek 2353zł,  to jest 2 razy tyle, co w latach ubiegłych!. Bóg zapłać ofiarodawcom a przede wszystkim Paniom wolontariuszkom: Halinie Lewsza, Danucie Słońskiej i Małgosi Boruta. Przypomnę, że ostatnia faktura za jednorazowy wywóz śmieci z cmentarza opiewa na 2940zł, a sądząc po zapełnieniu pojemników niezadługo ponownie trzeba będzie zamawiać wywóz.

Bardzo proszę chryzantemy z grobów nie wrzucać do pojemników na śmieci tylko na stertę kompostową, tak samo wszystkie żywe kwiaty.

 

Listopadowy numer "Dróg Miłosierdzia", w którym podjęte zostały tematy, jakimi aktualnie żyje Kościół: "Święci. Orędownicy u kogo i za kim?", "Pogrzeb dziecka utraconego" oraz "Pomoc Caritas na granicy".

 

W imieniu Rady naszej Gminy zachęcamy usilnie parafian do wypełnienia formularzy konsultacyjnych w sprawie Drogi Wojewódzkiej 687 i 688. Sprawa jest ogromnie ważna i niezbędna jest mobilizacja nas wszystkich. Gotowe, wypełnione formularze można pozyskać na Facebooku „Droga wojewódzka nr 684” lub w Urzędzie Gminy, wystarczy jedynie wpisać swoje imię i nazwisko. Formularz można pozostawić w Urzędzie lub wysłać, także drogą elektroniczną, może je również odebrać osobiście Pani Radna Wioletta Bondaruk. Termin składania formularzy mija 15 listopada. Postarajmy się zmobilizować w tej sprawie jak najszybciej, ponieważ wszyscy widzimy, że drogi wokół nas są w stanie gorzej niż opłakanym!

 

W najbliższy czwartek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich!

 

W przyszłą  niedzielę, 14 listopada, odbędzie się XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny jaki dotknął mieszkańców tego kraju doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego fragmentu Ziemi Świętej, której patronuje św. Ojciec Charbel. Od wybuchu w porcie bejruckim w sierpniu 2020 r. zorganizowaliśmy już transporty z żywnością, pomoc finansową, leki oraz środki czystości. Dzień Solidarności pozwoli nam przygotować kolejną, niezbędną pomoc.

 
 

Dziękujemy Księżom Proboszczom i wspólnotom parafialnym za życzliwość wyrażaną zbiórkami do puszek w imieniu obdarowanych i nas samych. Obiecujemy codzienną modlitwę.

Pozdrawiamy Imieniem Pana Jezusa.

 

Ks. dr hab. Waldemar Cisło
Dyrektor Sekcji Polskiej PKWP

 

 

„Zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy – w niedzielę 21 listopada we wszystkich kościołach i kaplicach, za pośrednictwem Caritas Polska – na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej” – powiedział abp Gądecki. „Środki zbierane podczas ogólnopolskiej zbiórki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce” – zaznaczył przewodniczący Episkopatu."

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo