8. 05. 2022 IV niedziela wielkanocna

Trwa miesiąc Maj - poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy o 9.00. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej w miesiącu maju we wspólnotach wioskowych, sąsiedzkich, rodzinnych - zgodnie z odwiecznym zwyczajem!

Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i 59 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W przyszłą niedzielę będziemy składać ofiary na rzecz Białostockiego Seminarium.

Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie dzieci do I Komunii, która w naszej parafii odbędzie się 12 czerwca.

Zbieramy na kupno blachy, którą trzeba pokryć budynek parafialny, na ten fundusz przeznaczone są ofiary ze sprzedaży kubków i magnesów ze zdjęciami naszego kościoła, ale nie tylko. Na zakup blachy przeznaczone są ofiary z tacy dzisiejszej.

Uprzejmie informujemy, że pojemniki na śmieci znajdują się tylko przy bocznej bramie cmentarza, ponieważ teren na którym stały te przy głównej bramie cmentarza nie należy do parafii. Jednocześnie prosimy o dokładne segregowanie śmieci i wrzucanie je do odpowiednich pojemników. Natomiast odpady zielone ( po uprzednim usunięciu sztucznych kwiatów, wstążek itp. ) prosimy o składowanie w wyznaczonym miejscu. Wyrzucanie śmieci z gospodarstw domowych, śmieci budowlanych i innych niż te z cmentarza do kontenerów znajdującuch się przy cmentarzu będą zgłaszane odpowiednim służbom. Koszt wywozu śmieci jest bardzo duży, jeśli, więc nie nauczymy się porządku i dbania o cmentarz, parafia rozważy całkowitą likwidację pojemników na odpady, a śmieci każdy będzie zabierał ze sobą do domu.

Zgodnie z zapowiedzią nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w dniach  21-28 września 2022r.

Program:

ZIEMIA ŚWIĘTA – Śladami Chrystusa
21-28.09 2022  (8dni, samolot)

 

Dzień 1: PRZYLOT DO IZRAELA. Po wylądowaniu w nocy po spotkaniu z przewodnikiem przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - TABHA- KAFARNAUM - NAZARET. Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 25 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

Dzień 3: KANA - GÓRA TABOR - HAJFA - CEZAREA. Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzwszerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 4: BETLEJEM - EIN KAREM - YAD VASHEM. Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św.Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą" (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów - Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 5: JEROZOLIMA: G. OLIWNA - GÓRA SYJON. Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny - Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon - Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: WADI QELT- JERYCHO - MORZE MARTWE - QUMRAN - KACAR EL JAHUD - BETANIA Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia - 20 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie - 430 m ppm) a następnie Qumran - panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa - Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: JEROZOLIMA - TEL AVIV - WARSZAWA. Wczesne śniadanie (kawa, herbata i ciastka) lub śniadanie (w zależności od godziny odlotu). W przypadku późnych odlotów ponowne nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego a następnie przejazd do Tel Avivu Jaffo - zwiedzanie najstarszej części miasta. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju w późnych godzinach wieczornych.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

 

Koszt 4000zł i 130$.  Cena obowiązuje przy minimum 40 osobach.  Zawiera: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery autokarem w Polsce i Izraelu, 7 noclegów w hotelach (pokoje 2-osobowe), 7 śniadań i 7 obiadokolacji, opiekę profesjonalnego Przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW. Dopłata do pokoju 1-os. 750zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1000zł.  Na tą chwilę Izrael od wszystkich osób przylatujących wymaga kompletu szczepień, a więc 3 szczepionek  anty-covid. Paszport ważny minimum 6 m-cy od daty powrotu z Pielgrzymki, bez pieczątek syryjskich i libańskich!

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo