8.10.20223 XXVII niedziela zw.

Trwa miesiąc różańcowy Październik. W naszym kościele odmawiamy Różaniec codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Kto nie może przybyć na Różaniec do kościoła, niech się modli na Różańcu indywidualnie, w gronie Rodziny czy sąsiadów... Różaniec to modlitwa szczególnie miła Bogu i skuteczna, Matka Boża w każdym ze swych Objawień prosi „Odmawiajcie Różaniec” jeśli chcecie powstrzymać słuszny Gniew Boży nad grzesznym światem. Niech zwłaszcza w październiku nie będzie dla nas dnia bez Różańca.

 

Białostocka Caritas prowadzi Akcję "Torba Samarytanka". Torbę Caritasu wypełnioną produktami spożywczymi o długim terminie ważności należy przynieść z powrotem najpóźniej do 15 października czyli do przyszłej niedzieli, ponieważ już w następny poniedziałek zostaną one odwiezione do Centrum Caritasu w Białymstoku. Dziękuję wszystkim, którzy się włączyli w tę akcję. Niech Wam Bóg wynagrodzi za tę jałmużnę.

 

W przyszłą niedzielę 15 października będziemy przeżywać Dzień Papieski; w kościołach całej Polski, również i u nas, zbierane będą ofiary do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na kształcenie ubogiej a zdolnej młodzieży, co jak wiemy stanowi żywy pomnik Największego Polaka w historii św. Jana Pawła II. Już dziś dziękuję za te ofiary.

 

Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Podczas porządków na cmentarzu przy grobach swoich bliskich proszę zużyte znicze, sztuczne kwiaty najlepiej zabierać ze sobą do domu. Pamiętajmy, że cmentarz jest Miejscem poświęconym. Nie wypada na cmentarzu głośno się zachowywać, palić papierosy czy słuchać muzyki nawet przez słuchawki. Nie róbmy tego sami ale też zwracajmy uwagę. Cmentarz jest miejscem świętym!  Tradycyjnie przyjmujemy na Wypominki - na stoliku przy drzwiach w pudełku są kartki do Wypominek. Uprzejmie proszę o ich czytelne i wyraźne napisanie, żeby można było potem dokładnie przeczytać. Ideałem jest napisanie ich na komputerze. Wypominki będą odprawiane - 1 listopada na naszym Cmentarzu grzebalnym podczas Procesji Różańcowej, na Dzień Zaduszny w kościele podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych  przed wieczorną Mszą św. Proszę napisać na Wypominkach czy mają być czytane 1 czy 2 listopada.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo