9.10.2022 XXVIII niedziela zw.

Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o kościół i sprzątają świątynię. Serdecznie dziękuję panom Stasiowi i Adamowi Swatko za wybudowanie nowej studni przy plebanii. Dziękuję panu Tadziowi Słońskiemu za piłowanie drzewa na opał. Dziękuję panom za pracę przy dachu budynku gospodarczego i za rąbanie drzewa. Serdeczne Bóg zapłać za tę pomoc.

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj tradycyjnie liczymy osoby obecne na Mszach świętych w naszym kościele i przystępujące do Komunii.

Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii po Mszy św. o godz. 11.00 wraz z rozdaniem i poświęceniem Różańców.

Tydzień temu na Caritas zebrano 418zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Torby samarytanki wypełnione produktami spożywczymi o długim terminie ważności należy z powrotem do kościoła przynieść i zostawić przy schodach na chór. Bóg zapłać darczyńcom.

Trwa miesiąc październik. W naszym kościele odmawiamy Różaniec będziemy codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Kto nie może przybyć na Różaniec do kościoła, niech się modli na Różańcu indywidualnie, w gronie Rodziny czy sąsiadów, przy kapliczkach wioskowych np. Różaniec to modlitwa szczególnie miła Bogu i skuteczna, Matka Boża w każdym ze swych Objawień prosi „Odmawiajcie Różaniec” jeśli chcecie powstrzymać słuszny Gniew Boży nad grzesznym światem. Widzimy co się dzieje za naszą granicą, codziennie brat zabija brata, to tylko jeden z przykładów zła w świecie, a człowiek nadal codziennie Boga obraża swoimi grzechami, dlatego niech szczególnie w październiku nie będzie dnia bez Różańca.

W przyszłą niedzielę 16 października będziemy przeżywać Dzień Papieski; w kościołach całej Polski, również i u nas, zbierane będą ofiary do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na kształcenie ubogiej a zdolnej młodzieży, co jak wiemy stanowi żywy pomnik Największego Polaka w historii św. Jana Pawła II. Już dziś dziękuję za te ofiary.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Podczas porządków na cmentarzu przy grobach swoich bliskich proszę zużyte znicze, sztuczne kwiaty najlepiej zabierać ze sobą do domu. Pamiętajmy, że cmentarz jest Miejscem poświęconym. Nie wypada na cmentarzu głośno się zachowywać, palić papierosy czy słuchać muzyki przez słuchawki. Tradycyjnie przyjmujemy na Wypominki - na stoliku przy drzwiach w pudełku są kartki do Wypominek. Uprzejmie proszę o ich czytelne i wyraźne napisanie, żeby można było potem dokładnie przeczytać. Ideałem jest napisanie ich na komputerze. Wzorem lat ubiegłych  Wypominki będą odprawiane - 1 listopada na naszym Cmentarzu grzebalnym podczas Procesji Różańcowej, na Dzień Zaduszny w kościele podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych i następnie jeszcze przez tydzień codziennie również podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych z naszych rodzin - pół godz. przed wieczorną Mszą św. Proszę napisać na Wypominkach czy mają być czytane 1 czy 2 listopada.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo